اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

جشنواره فرهنگی رمضان مجازی برگزار می‌شود

جشنواره فرهنگی رمضان مجازی برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در زنجان، جشنواره رمضان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، محمدربیع احمدخانی با اشاره به این که ماه رمضان، ماه نزول قرآن، رحمت، برکت و مغفرت است، گفت: براساس آموزه‌های قرآنی و همچنین در راستای قانون اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در ابعاد مختلف از اولویت‌های ارشاد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: طی 5 سال گذشته، 5 جشنواره فرهنگی و هنری رمضان برگزار شده است و امسال ششمین دوره این جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره با هدف تولید محتوا پیرامون ماه مبارک رمضان و همچنین در جهت حمایت از پویش در خانه بمانیم در راستای مبارزه با بیماری کرونا برگزار می‌شود، اضافه کرد: مشارکت جمعی درراستای فاصله گذاری اجتماعی، ترویج فرهنگ در خانه ماندن، تقدیر از کادر پزشکی درمانی و خدماتی، خاطرات ماه رمضان،رزمایش همدلی مهربانی از موضوعات این جشنواره  هنری و مردمی است.

احمدخانی با اشاره به اینکه این جشنواره ویژه تمام گروه‌های سنی در همه شهرستان‌ها و مناطق به صورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری محافل انس با قرآن کریم، به همراه سخنرانی، تقدیر از چهره‌های برتر قرآنی استان، اجرای سرود و تواشیح، برگزاری مسابقه علمی و تخصصی، برگزاری جلسات تفسیر و تدبر در قرآن کریم نهج‌البلاغه، برگزاری شب‌های شعر رمضان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده این جشنواره است.

وی با بیان اینکه جشنواره فرهنگی،هنری و قرآنی رمضان امسال در همه شهرستان های استان زنجان برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم در بستر فضای مجازی شاهد مشارکت تعداد بیشتری از علاقه‌مندان در این جشنواره باشیم.

بر اساس این گزارش، برگزاری مسابقه ادعیه‌ هایی از رمضان، محافل قرآنی، شب شعر رمضان، جلسات تدبر در قرآن کریم، مسابقات قرآن و نهج‎‌البلاغه، نمایشگاه‌‌های هنری مجازی، برگزاری  نشست‌های ادبی با محوریت قصص قرآنی، طرح قرآن بخوانید و جایزه بگیرید از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت مجازی و در قالب جشنواره رمضان اجرایی خواهد شد.

 

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۳۸۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید