اخبار

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در سالروز شهادت هنرمند انقلابی شهید سیدمرتضی آوینی و "روز هنر انقلاب" پیامی صادر نمود

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک، محمود برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در سالروز شهادت هنرمند فرزانه شهید سیدمرتضی آوینی پیامی صادر نمود.

در متن این پیام آمده است:

به نام خداوند جان و خرد

بیستم فروردین ماه مصادف با سالروز شهادت هنرمند انقلابی شهید سید مرتضی آوینی در سال ۱۳۷۲ است. این روز در تقویم رسمی کشور به یادبود هنرمندی که شهادت طلبانه هنرمندی کرد و هنرمندانه شهید شد روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است. 

جمله ناب و زیبا و ماندگار معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره)، در تعریف هنر که فرمود هنر، دمیدن روح تعهد است در کالبد انسانها به تمامی گویای همه آن حقایقی است که در ذات و ماهیت انقلاب اسلامی و هنر منبعث از آن نهفته و هویداست. از دیدگاه انقلاب اسلامی، هنری ستوده و ارجمند است که از عنصر تعهّد و جوهر پیام و بُعد سازندگی و تربیت برخوردار باشد. 

رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر اهمیت و قدرت و نفوذ هنر تاکید کرده و فرموده اند که بارها گفته ام که هر پیامی، هر دعوتی، هر انقلابی، هر تمدّنی و هر فرهنگی تا در قالب هنر ریخته نشود، شانس نفوذ و گسترش ندارد و ماندگار نخواهد بود و فرقی هم بین پیام های حق و باطل نیست.

بر همین اساس روز و هفته هنر اتقلاب اسلامی فرصتی است برای گرامیداشت هنر انقلاب اسلامی و جلوه های متنوع آن که عبارتند از هنر انقلابی - اسلامی، هنر متعهد، هنر دفاع مقدس و هنر مقاومت و.... این روز بزرگ را به تمامی هنرمندان متعهد و حقیقت جوی میهن عزیزمان بویژه هنرمندان عزیز شهرستان قرچک تبریک می گویم.

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۵۰
تعداد بازدید : ۲۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید